top of page

FC MİMARLIK, 1996 yılında İstanbul Nişantaşı'nda, Mimar Feyha Çınarlı tarafından kurulan bir tasarım ofisidir. Konut, otel, mağaza ve ticari mekan tasarımında edindiği deneyim ile; konsept tasarımdan uygulama detaylarına uzanan bir yelpazede mimari ve iç mimari proje tasarımı, koordinasyonu ve danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Feyha Çınarlı, öğrenimini 1976 yılında İstanbul Robert Kolej, 1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi (IDMMA) Mimarlık Fakültesi'nde tamamladı. Çalışma hayatına 1981 yılında Çinici Mimarlık'ta staj yaparak başlayan Çınarlı, sekiz yıl boyunca farklı mimarlık bürolarında tasarımcı ve iç mimari bölüm başkanı olarak, ulusal ve uluslararası projelerde çalıştı. 1990-1993 yılları arasında E. Burteçene ile kurduğu kendi şirketinde yönetici/tasarımcı olarak çalışmalarını sürdürdü. 2004-2008 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık  Bölümünde proje tasarım dersleri vererek yarı zamanlı öğretim görevliliği yaptı.

FC MİMARLIĞIN, otelcilik ve ticari mekan tasarımındaki tecrübeleri ve bu sektörü doğru anlaması; sektörün işlevi, pazar trendleri ve güncel yönetim yaklaşımları konusunda işletme sahibinin ticari ihtiyaçlarını karşılarken, kullanıcılarına da beklentilerinin üzerinde bir ortam sunar. Mağaza ve otelcilik alanlarında edinilen işletme standartları bilgisi ve program üretme/planlama anlayışı aynı prensipler doğrultusunda konut projelerine de yansır.

ARCHITECTURE/

INTERIOR DESIGN

bottom of page